GREEN

"GREEN" PAVEL ZELENKA rok výroby 1988

ČLENEM od 16.10.2010

SEDLÁ STROJ: SUZUKI INTRUDER 

    Motorky mám v oblibě už od malička. Velký podíl na tom má můj táta. On sám měl do sedmnácti let Jawu 250 panelku. Když mi bylo kolem pěti let, tak otec koupil ČZ 175/487. Podařilo se to za celkem slušné peníze a byla v zánovním stavu. Páni, jak já byl tehdy šťastný. Měli jsem málo jetou, zachovalou, nádherně červenou motorku doma. Mé první jízdy byly s tátou, když jsem seděl na nádrži ČZ-ty, jezdili jsme tímhle způsobem na polničkách. Jako normální spolujezdec jsem jezdil, až když mi bylo více let. Nejčastěji na chalupu do Krouny, nebo se jeli jen tak projet v okolí Hlinska. Po čase si táta pořídil auto, to už nebylo ono. Na motorce se tak často nejezdilo. Nakonec jsme ji prodali, tátům kamarád o ni měl zájem. Když šla z domu, byla stále v perfektním stavu, dalo by se říci, že v tom stavu, v jakém ji otec koupil. Bohužel, jeho kamarád k ní takový cit neměl. Zhruba po dvou měsících jsem ji viděl. Byla pořádně dobitá, urvaný blinkr a podobné defekty. Pamatuji si, jak jsem tenkrát tátovi vyčítal, proč jsme si ji nenechali. Časem bych na ni mohl jezdit i já, ale to už je pryč. Prostě se tak stalo, ale touha po jízdě v jedné stopě zůstala.

    Když mi bylo dvanáct let, tak někteří kamarádi si o přestávkách ve třídě vyprávěli, jak už začínají sami řídit. Byli to Mírek Novotný a Petr Moučka. Nejdříve řešili to, že je tatíci nechávali řídit auto, ale opravdu jen občas, na krátký úsek a samozřejmě jen s přísným dohledem. Z motorkama to bylo jinak, tam to velké kontrolování nebylo. Mirek měl tenkrát stadiona a pionýra. Peťan jezdil na mustangovi. Když jsem je slyšel, tak se ve mně znovu probudila stará láska, která naštěstí nezrezavěla. Řešil jsem kde vzít nějaký stroj, aby se k nim mohl přidat. Moje prostředky byli nulové, takže jsem se dal do přemlouvání táty. Chtěl jsem se naučit jezdit. Říkal jsem mu, že kluci už mají svoje stroje a já bych chtěl mít taky nějaké nějaký. Nejdříve se k tomu neměl a ani nějak nevyjadřoval. Později viděl, jak jsem začal brutálně šetřit a shánět sám nějaký stroj. Zželelo se mu synka a tak mě podpořil… pomohl mi, přes jednoho svého známého jsme sehnali mou první vlastní motorku. Šlo o pionýra 20. Měl všechno originální a byl celkem slušně zachovalý, jen na něm dlouho nikdo nejezdil. Vlastnil ho totiž jeden starší pán z Poličky. Museli jsme vypustit nádrž, byl v ní zvodnatělý benzín. Jakmile jsme tam učinili, tak se tátovi podařilo nastartovat… frrrr a už byl pryč… čekal jsem, že se vrátí do pěti minutek, ale nakonec z toho bylo třicet. Prostě si to chtěl projet, je to totiž také v základech motorkář. Po jeho návratu mi předal řidítka a já se začal učit. Samozřejmě jsme, jako každý musel utřít mléko z brady, a začínal jsem rozjížděním. No dalo mi zabrat zvyknout si na všechny základní funkce a reakce stroje. Potom to přišlo, myslím ten nádherný pocit, když to bylo poprvé! Pozor, mluvím stále jen o jízdě na motorce. Už jsem konečně nemusel šlapat, ale jel jsem hrdě vpřed, poháněn silou několika koní. Je až zvláštní, kolik štěstí může vzbudit jízda na jedničku! Tehdy jsem byl rád, že vůbec jedu. Časem jsem začal pokořovat polňačky kolem Krouny. Ve škole jsem se mohl přidat do debatního kroužku, protože jsem měl o čem vyprávět. To všechno bylo moc fajn. Po čase s námi začal jezdit i další kamarád. Byl to Vojta Vacek se svým Piaggem. Váca měl takové motokolo, my jsme mu říkali „pičikolo“. S tím jsme si užili hodně srandy. Později měl i pionýra a další motorky. Vždy si něco koupil a po chvilce prodal.

    Když mi bylo šestnác let, tak jsem si společně s touhle bandičkou kámošů ze základky začali dělat papíry skupiny A1. Jakmile jsme dostali papíry do ruky, tak jsme se naposledy projeli na pionýrech a odstartovali jsme naše legální ježdění. Konečně! Koupil jsem si Yuki 125 Vistu. Byl jsem na ni tolik nadrženej, že jsme si ji pořídil na začátku zimy. To znamenalo, že strávil dost času v garáži a šlechtil všechny kovy, které se jen dali vyblýskat! Pořádně jsem ji mohl vyzkoušet až na jaře. Tedy, abych pravdu řekl, nebylo tak jednoduchý. Otec mi připomněl, že má tady řidičák a potřebu se povozit! Protože mi na mašinu opět přispěl, tak bylo prvních 500 km jeho. Měl na to nárok, udělal dost pro mou začínající motorkářskou kariéru. S touhle motorkou jsme měl hodně zážitků a najezdil s kamarády, kteří vlastnili také převážně 125-tky, mnoho kilometrů. Samozřejmě jsme jezdili s holkami, anebo alespoň za nimi. Po nějaké době jsem si mohl rozšířit řidičák na skupinu A / do 25 kw. Přesto jsem zachoval věrnost své 125-tkové Yukině. Ostatní většinou přesedlali na silnější kubaturu, ale já, bohužel, na silnější motorku neměl. V té době jsem snil o Hondě VT 600 Shadow. Na ní jsem měl dokonce tu čest jet. Svezl jsem se na ni, díky jednomu motorkáři, na srazu pod Kunětickou Horou. Ten borec měl stan vedle nás, když jsme si povídali, řekl jsem, že miluju choppery. Podíval jsem se na jeho Shadowa, jako kdyby šlo o ten nejlepší kus mašiny na zemi. Motorkář to z mých očí zřejmě vycítil a nabídl mi, ať ho vyzkouším. Nejdříve jsem se bál a namítal jsem, že to si nemůžu dovolit. Borec byl naprosto klidný a řekl, že je důležité, abych věděl, do čeho jdu. V duchu jsem si řekl, co když takovou příležitost už nedostanu, tak jsem souhlasil. Projel jsem se sice jen po areálu, ale vrátil se rozzářený, jako sluníčko! Od té doby jsem si Shadowa přál.

 

    Když jsem měl lepší práci a konečně našetřil nějaký peníz, tak jsem Yukinu prodal. Chystal jsem se pořídit si svou první silnou kubaturu. Doma jsem začal slýchávat stále stejnou písničku: „hochu, nic si nekupuj, vždyť si na tom akorát rozbiješ hubu.“ Já si šel za svým a chtěl jsem mít svého pořádného choppera. Když to táta pochopil, nezbylo mu nic jiného, než mi s tím znovu pomoci. Kromě Shadowa jsem měl ještě v merku Intrudera. To je také šálek mého motorkářského čaje! Dostali jsme tip na kluky z Rabštejnské Lhoty, že tam bych si mohl vybrat. Jsou tady v našem okolí docela vyhlášení a celkem dost motorkářů má mašinu právě od nich. No a hádejte, jak to bylo dál! Přijeli jsme tam, já jsem ho viděl, byl přesně takový, jakého jsem chtěl. SUZUKI VS 800 Intruder se v řadě motorek tak hezky blýskal. Vždy jsem obdivoval VS 1400, ale ten je cenově někde jinde. Tohle osmi-kilo bylo v nádherném, zánovním stavu a mělo málo najeto. Hned následovalo svezení. „Tý-jo“ nasedl jsem a řekl si, že je to celkem dost rozdíl od 125cmm motorky, byl trošku těžší. Ošahal jsem Introše, byl fakt parádní, domluvili se na ceně a já se chystal odjet svou zkušební jízdu. Při prvním rozjezdu mi pěkně našponoval ruce! „Bum“ a bylo to, nemyslím pád, ale tu ránu v hlavě a hlavně v srdci, říká se tomu láska na první plyn. Takže jasná věc. Vzali jsme ho. Po příjezdu domů jsme na ní s tátou střídavě jezdili až do večera. Byl to opravdu pořádný skok od 125 ccm. Na suzuki jsem odjezdil druhou polovinu sezóny 2008 a pak následoval, pro mě nesnesitelně, dlouhá zima. Během té doby jsem si ušetřil na laďáky a dal svému miláčkovi pořádný zvuk. Jo, abych nezapomněl na začátku sezóny 2009 jsem si ještě dodělal papíry na celou A skupinu, abych mohl na Intruderovi jezdit legálně!

        Během sezóny 2009 jsem se s tímhle silákem pěkně skamarádil. Najezdil jsem přes pár tisíc kilometrů a dokonce poznal nové motorkářské přátele. Jsou jimi kluci od Flying Shadows, se kterými jsem navštívil některá zajímavá místa a také popil na pár zábavách. Také jsem se účastnil jejich Křestu klubové vlajky. Byla to správná ožíračka!

 

    V sezóně 2010 jsem se snažil splnit všechna očekávání a podmínky pro přijetí do jejich klubu. Jednatel F.S. Ross bydlí hned naproti, takže co bych to byl za souseda, kdybych nejezdil za stejné barvy, jako on. Dal jsem do plnění úkolů pro přijetí, dokonce jsem jel jen v trenkách za bílého dne přes celé město. To byl opravdu adrenalin! Ještě teď vidím dvě holčiny – věk cca 16 let, který šli kolem trafiky, ty se dost brutálně smáli, když se za námi otáčeli, ty byly úplně hotové! Ano, naštěstí mě v tom Motorrad, který byl mým spolužadatelem – kolegou, nenechal a tento úkol jsme zdárně splnili společně. Nyní jsem jedním z Flying Shadows a věřím, že ten „PRIEBECH NEKONČÍ“.

Uvidíme se v jedné stopě! Green

 
 

GALERIE SEDLANÝCH STROJŮ

od

do

1. Jawa pionýr 50

2001

2005

2. Yuki 125 vista

2004

2008

3. Suzuki VS 800 Intruder

2008

stále vlastní

4.Jawa 50-20 Pionýr

2010

stále vlastní

 

 

 

 

05.10.2015  Přidány fotky ze svatby naší bývalé členky FS Lucky.

29.08.2015  Přidány fotky z dalších letošních Motosrazů které jsme navštívili

09.06.2015  Přidány fotky z Motosrazu Půlnoční song 8th Olešnice

11.5.2015  Přidány fotky z První vyjíždky ve Studnicích.

28.2.2015  Ross převzal zpět funkci Jednatele klubu.

10.08.2014 Přidány fotky MILDE 30.narozeniny.

03.08.2014 Přidány fotky ze srazu Babeta Freestyle Chlumětín.

27.7.2014 Přidány fotky z XV. Motošťouchu ve Studnicích.

13.5.2014 Přidány fotky z První jarní vyjíždky ve Studnicích.

27.4.2014 Přidány fotky z dnešní vyjíždky po okolí .

24.11.2013 Green převzal správcování našeho webu. 

27.5.2012 Přidány motoživotopisy nových členů Johnnyho a Skippera.

14.5.2012 Web FS běží od dnešního dne na novém redakčním systému. V nejbližších dnech se můžete těšit na nový obsah a častější aktualizace! 

13.10.2011Přidány fotky z žadatelské zkoušky JOHNNYHO a SKIPPERA!!

22.09.2011
Přidány fotky z grilovací schůze u Johnnyho

16.09.2011
Přidány fotky z Víkendové expedice do Krkonoš a z vyjížďky na zámek Bystré

27.08.2011
Přidány fotky z vyjížďky do Králíků

20.08.2011
Přidány fotky z vyjížďky do Jeseníků

08.08.2011
Fotogalerie doplněna o Svatbu Tomáše Zavřela, Projížďku na přehradu Vír, Grilovačku u ANDREHO a Děkovačku po Motošťouchu

08.08.2011
DEJV Mašek na vlastní žádost ukončil členství v klubu

19.07.2011
Kompletně doplněna fotogalerie pro letošní rok: Motošťouch, Projížďka do ZOO Jihlava, Grilovačka u Jeffa, Grilovačka u Motorrada, 25.narozeniny Majkla a Alči, Motowoodstock, Zmrtvýchvstání a Posilvestrovská párty

30.06.2011
Přidány nové fotky: Dejvova grilovačka v Holetíně, vyjížďka do Alp, Motosalon 2011 a První vyjížďka z bažiny s Motorrotou

31.10.2010
DEJV si přivezl nový stroj GSX-R 1000 r.v. 2006 - fotky jsou v jeho profilu

20.10.2010
Na webu jsou v odkazu "KLUB" nový členové GREEN + MOTORRAD

13.10.2010
Poslední grilování 2010 = fotky z holetínského baráčku, kde dokazovala své kulinářské umění MILDE

27.09.2010
Fotky z F.S. KALBY 2010 ve stanu jsou ve fotogalerii + také tam najdete fotky z DĚKOVAČKY Motorroty

16.09.2010
Žadatelé: GREEN a MOTORRAD splnili úkol pro přijetí = jízdu v trenkách přes celé Hlinsko za bílého dne! Koukněte do fotogalerie!

14.09.2010
Nové fotky z projížďěk na zámek Žleby + zámek Bystré (s Motorrotou) + grilovací schůze u Imreho

17.08.2010
Přidány FOTKY z projížďky do Jeseníku za Andrem, který tam byl v lázních + PRVNÍ OFICIÁLNÍ DIVOČÁCKÁ JÍZDA (divočáci=stroje do 50ccm)

19.07.2010
Je tu jasná klasika každé sezóny, která nemá chybu = MOTOŠTOUCH, jedenáctý ročník oblíbené kalby sousedů z Motorroty je ve fotogalerii.

27.06.2010
Tak to byl parádní VÍKEND ve Štokách = mrkněte na nové fotky MOTOWOODSTOCK

18.06.2010
Nové fotky z akce v HOLETÍNĚ NA BARÁČKU + Projížďa MAJKLA, MIRKA a ROSSE

20.05.2010
10. narozeniny MOTORROTY STUDNICE = v galerii je VIDEO + FOTO

04.05.2010
Přidány fotky z klubových ČARODEJNIC NA "DRAČÁKU"

24.04.2010
Na webu jsou nové fotky z projížďky, která byla dlouhá 186 km. V této galerii projížďky je také vyfocen nový STROJ MAJKLA = pionýr + Dejv a Terka + Nákup fazera pro Indyho.

20.04.2010
odkaz RADY/TECHNIKA přidán nákres nové-vylepšené pružiny tlumiče na YAMAHU FZS 1000 r.v.200220.04.2010
odkaz RADY/TECHNIKA přidán nákres nové-vylepšené pružiny tlumiče na YAMAHU FZS 1000 r.v.2002

18.04.2010
První oficiální výjez na motorkářskou mši v Městci Králové u P. Jindřicha Tluky = INDYHO67. Vše uvidíte ve fotogalerii.

10.04.2010
Byli jsme na závodech traktorů v Kameničkách. Stroje jsou dělány či upravovány po domácím způsobu. Podívejte se do fotogalerie na KAMNA TOUR 2010

06.04.2010
Náš klub hodlá vyrazit na III. PŮLNOČNÍ SONG za kamarády do Týniště nad Orlicí / odkaz AKC

05.04.2010
Vloženy fotky z MAŠKARNÍ SCHŮZE a MOTOSALONU v Brně + pozvánka na MOTOMŠI V MĚSTCI KRÁLOVÉ / odkaz AKCE

04.01.2010
Přidány fotky ze SILVESTRA 2010 + dopíječky u Rosse

26.11.2009
Fotogalerie 2009 - pár fotek ze zábavy ve Vortové

17.11.2009
Opět jsme byli na zábavě... v Miřeticích hrála TŘETÍ CENOVÁ, více ve fotogalerii 2009

13.11.2009
Poslední společná projížďka sezóny - fotky z krásné podzimní neděle v jedné stopě

25.10.2009
Poslední společná projížďka sezóny - fotky z krásné podzimní neděle v jedné stopě

20.10.2009
NOVÁ VIDEA jsou na světě! Zahájení sezóny 2008 na Čertovině + Křest vlajky klubu 2009 ve Stanu

18.10.2009
Ve fotogalerii se můžete podívat, co děláme, když se nedá jezdit :o) jsme na záběvě MOGULů

12.10.2009
Přidáno několik fotek ze sobotní poslední vyjížďky MOTORROTY + přidáni noví FANKLUBÁCI F.S.

07.10.2009
Nové fotky: z dovolené v ALPÁCH / ROSS a HONZA si vyrazila na 7 dní do Rakouska, Itáli a Švýcarska / najeto cca 2.573 km + BIKER´S HOLY MASS III. / 2009 motomše Josefov

21.09.2009
Bratr MILDEHO... Pavel Dočekal získal V.I.P. titul za pravidelnou výpomoc na akcích = moderátor klubu

19.09.2009
Fotky z akce ve STANU - KŘEST NOVÉ KLUBOVÉ VLAJKY F.S. - konané minulou sobotu 12.09.2009

17.09.2009
MOTORKÁŘSKÁ MŠE v PEVNOSTI JOSEFOV - časový harmonogram celé "AKCE" konané v sobotu 19.09.2009

07.09.2009
Fotky z páteční GRILOVACÍ SCHŮZE u Andreho

31.08.2009
Fotky z páteční GRILOVACÍ SCHŮZE u Majkla a také z nedělního spalouška FZS 600 Andreho a FZS 1000 Rosse

25.08.2009
Máme nové FANKLUBÁKY

24.08.2009
Ve fotogalerii je jízda na nejdelší bobové dráze v ČR - Kutná Hora

v 16.08.2009
Projížďka na Šternberk ve fotogalerii

15.08.2009
Novinky ve fotogaleriji 2009 = X. Motošťouch ve Studnici, Mogul v Dědové, Grilovací schůze u Jeffa

14.08.2009
Přidány fotky ze zábavy = NORMAL 03 v Pokřikově a KODEXU, který hrál v Kameničkách

11.08.2009
Nová plánovaná "AKCE" jde o III. BIKER´S HOLY MASS pořádanou v Josefově

09.08.2009
Fotky z pravidelné nedělní projížďky - tentokrát 240 km / speciálním hostem Jirka se svým MOTARDkem

02.08.2009
Projížďka do Tišnova

01.08.2009
Nový DESIGN webu a aktualizace fotek

05.05.2009
Vyloučení Toma

01.12.2008
Ross slaví 25 let a ukončení sezóny 2008 - vše slaveno v Holetíně

15.10.2008
Nové fotky z nedělní podzimní jízdy / směr Bystřice n./P.

06.10.2008
Fotky z motomše 2008 v Josefově a dovolené v Alpách

05.09.2008
Vyloučení Bodliho a Hanze

29.06.2008
Nové foto z projížďky 405km + náštěva Hornet Day/Seldnice

27.06.2008
Přidány fotky z MOTOSRAZU v Chotěboři  konaného 20.6.2008

26.06.2008
Nové fotky: 17.05.2008 Trojitý splalouch na letišti v Luži, 03.05.2008 Projížďka s deštěm v zádech, 26.04.2008 Zahájení sezóny na Čertovině, Nové video ze zkoušky přijetí žadatelů

21.04.2008
Fotky z jarního brouzdání v ulicích Hlinska

15.04.2008
Fotky z motocyklu 2008

15.12.2007
Fotky z narozenin 01.12.2007 - Ross, Imre a Jeff

05.11.2007
Video ze Zahájení sezony 2007 ve Stanu; BENZÍNOVÝHO DEJCHÁNKU XI.; Ukončení sezony 2007 Motorroty

14.10.2007
Fotky z Ukončení sezony 2007 Motorroty

01.10.2007
Fotky ze Sprintů v Hrochově Týnci

21.09.2007
Fotky z BIKER´S HOLY MASS I. (I. mototorkárská mše v Josefově)

24.08.2007
Fotky ze srazu BENZÍNOVEJ DEJCHÁNEK XI.

10.08.2007
Fotky z vyjížďky po Orlických horách se Zbyňkem

31.07.2007
Fotky z Hanzova spalouchu

22.07.2007
Fotky ze srazu MOTOWOODSTOCK I. 21.-22.07.2007

25.06.2007
Nový žadatel o členství - Milde

12.06.2007
Fotky z Aviatické pouti v Pardubicích 02.06.2007

04.06.2007
Fotky z rádění holek na parezu

26.05.2007
Fotky z projížďky do Ledče nad Sázavou

25.05.2007
Fotky z Modré jízdy 13.05.2007 + Nákupy v Rakousku 12.05.2007 v Louis

21.05.2007
Fotky z projížďky 19.05.2007

18.05.2007
Fotky ze Zahájení sezony 2007 ve Stanu; Majkl nové moto; Hanz nové moto; Nový žadatel o členství - Tom

16.05.2007
Fezy - Martin Janeček byl do odvolání vyloučen z klubu

18.04.2007
Pozvánka na Zahájení sezony 2007

09.04.2007
Členi; V.I.P.; Žadatelé o členství; Prítelkyně; Fotomontáže

18.03.2007
Fotky z výstavy Motocykl 2007

11.03.2007
Fotky "mišmaš" ze sezóny 2006

05.12.2006
Video z Ukončení sezóny 2006

30.11.2006
Fotky z Ukončení sezóny 2006

18.09.2006
Fotky z Imreho nehody 15.09.2006 + grilovačky 19.08.2006

07.08.2006
Fotky z Vrbatova kostelce 2006

14.07.2006
Fotky z Motošťouchu VII. a grilovačky u Avion

26.06.2006
Video a fotky - Alča a Majkl dvacetiny

16.06.2006
Nový žadatelé o členství na webu - Fezy a Hanz

03.06.2006
Fotky z Grilování u Bodliho

29.05.2006
Fotky a video z Bodliho spalouchu

19.05.2006
Fotky z Majklova spalouchu

17.05.2006
Video z PRVNÍ SPOLEČNÉ projížďky

13.05.2006
Fotky z PRVNÍ SPOLEČNÉ projížďky

08.05.2006
Zprovozněn webový chat

01.05.2006
Oficiální zahájení činnosti klubu